13 C
Tirana
E diel, Shkurt 26, 2017

ART & KULTURË

FILM

MUZIKË

LIFESTYLE

Coldplay dhe The Chainsmokers sjellin këngën ‘Something Just Like This’

Frontmeni i Coldplay, Chris Martin, u ngjit në skenën e BRITs mbrëmë për të performuar këngën e re, ‘Something Just Like This’, bashkëpunim me...

Dua Lipa, Skepta, Drake e të tjerë ne Brit Award

Këngëtari i muzikës grime, londinezi Skepta, nuk arriti të marr çmimin ‘Best British Male Solo Artists’ pasi ky shpërblim shkoi për të ndjerin, David...
Evente

TEKNOLOGJI

Whatsapp me emoji të reja

WhatsApp është një ndër aplikacionet më të përdorur dhe më të dobishëm  në botë. Kjo ndoshta për faktin se herë pas herë sjell përditësime...

Si të shfrytëzoni mediat sociale për kompaninë tuaj

Prezenca e kompanisë tuaj në mediat sociale nuk është më opsionale por mëse e nevojshme dhe gati e detyrueshme nëse doni të jeni në...

Në Dubai fluturohet me dron

Një dron që mund të bartë njerëz do të fillojë mbajtjen e linjave të rregullta në Dubai që nga muaji korrik. Këtë a kanë...