0 0

Kush është Dua Lipa ? Si e bë pjesë e industrisë, sa shpejt arriti suksesin e saj dhe kush qëndron pas karrierës muzikore të shqiptares?

Dua Lipa ka bërë një vend në industrinë e muzikës ndërsa kulmin e ka arritur duke fituar disa çmime në Brits 2018. Dua Lipa lindi në Londër më 22 gusht 1995 dhe shkoi në shkollën “Sylvia Young Theatre School” para se të zhvendosej në Kosovë me familjen në vitin 2008. Cilat janë hitet më të […]

0 0

A do te ketë më ” Fifty Shades ” ?

Ditën e Shën Valentinit u shfaq “Fifty Shades Freed”. Në këtë film morrën pjesë Rita Ora, e cila luan rolin e motrës së protagonistit kryesor, Christian Grey, Mias. Mirëpo, Jamie Dornan ka thënë se kjo është hera e fundit që interpreton personazhin Christian Grey. Aktori 35-vjeçar deklaroi se është “shumë i vjetër” për të qenë pjesë […]

0 0

Ledri Vula i uron Pavarësinë Kosovës me klipin e ri “I vogël”

E kishte mbajtur surprizë, për ta zbuluar vetëm ditën e Pavarësisë së Kosovës. ‘I vogël’, mban titullin kënga dhe klipi i sapopublikuar nga Ledri Vula kushtuar vendit të tij, kujtimeve të shumta që po krijon aty. Kënga është mirëpritur nga publiku, aty ku për 3 minuta reperi shfaq historinë e Kosovës.

0 0

Bleona sjell së shpejti projektin e ri ” Boy Gone Bad “

Pas shumë pjesëmarrjeve nëpër evente të ndryshme, pasi u bë kryefjala e shumë lajmeve nëpër media shqipatre dhe të huaja, Bleona Qerreti i është futur punës në studio. Këngëtarja po punon në studion në L.A, në të njëjtën ku ka punuar edhe Elvana Gjata Përmes llogarisë së saj në Instagram, Bleona njofton  se shumë shpejt […]

0 0

Tre shqiptarët që konkurrojnë këtë vit në Eurovision

Shqiptarët kanë më tepër arsye për ta përcjellë edicionin e sivjetmë të Festivalit evropian të këngës, Eurovision, që zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë. Kjo për faktin se atje do të interpretojnë tre shqiptarë, të cilët do t’i përfaqësojnë tri shtete të ndryshme. Shqipërinë këtë vit do ta përfaqësojë Eugent Bushpepa, i cili e fitoi edicionin […]

Now On Air

Top Hits

Today's Best Music!!

8:00 am 5:00 pmUpcoming shows
Saturday 8:00 am

Top Hits

Divan Selection

Saturday 5:00 pm

Wavy Hour

Hip Hop & R&B

Saturday 8:00 pm

New Entries

New Entries

Saturday 9:00 pm

PitCast

Pit Ahmeti and his Guests

Saturday 10:00 pm

Deep House

With DJ MemoryUS Top 10 Music Chart

Full tracklistRadio Schedule

Choose a day


Good Morning Tirana

6:00amMonday

6:00amMonday

Top Hits

8:00amMonday

8:00amMonday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmMonday

5:00pmMonday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

Top of the Week

9:00pmMonday

9:00pmMonday

Top of the Week

Learn more

Deep House

10:00pmMonday

10:00pmMonday

Blending the warmth of house music with the cold structural precision of house.

Learn more

ChillBeats

2:00amMonday

2:00amMonday

Good Morning Tirana

6:00amTuesday

6:00amTuesday

Top Hits

8:00amTuesday

8:00amTuesday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmTuesday

5:00pmTuesday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

New Entries

6:00pmTuesday

6:00pmTuesday

New Entries[...]

Learn more

Top Hits

7:00pmTuesday

7:00pmTuesday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Deep House

10:00pmTuesday

10:00pmTuesday

Blending the warmth of house music with the cold structural precision of house.

Learn more

ChillBeats

12:01amTuesday

12:01amTuesday

Good Morning Tirana

6:00amWednesday

6:00amWednesday

Top Hits

8:00amWednesday

8:00amWednesday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmWednesday

5:00pmWednesday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

New Entries

6:00pmWednesday

6:00pmWednesday

New Entries[...]

Learn more

Top Hits

7:00pmWednesday

7:00pmWednesday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Sweet Mixtapes

10:00pmWednesday

10:00pmWednesday

Sweet Mixtapes

Learn more

ChillBeats

2:00amWednesday

2:00amWednesday

Good Morning Tirana

6:00amThursday

6:00amThursday

Top Hits

8:00amThursday

8:00amThursday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmThursday

5:00pmThursday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

House Nation

8:00pmThursday

8:00pmThursday

House Nation

Learn more

Sweet Mixtapes

10:00pmThursday

10:00pmThursday

Sweet Mixtapes

Learn more

ChillBeats

2:00amThursday

2:00amThursday

Good Morning Tirana

6:00amFriday

6:00amFriday

Top Hits

8:00amFriday

8:00amFriday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmFriday

5:00pmFriday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

New Entries

6:00pmFriday

6:00pmFriday

New Entries[...]

Learn more

Top Hits

7:00pmFriday

7:00pmFriday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Top of the Week

9:00pmFriday

9:00pmFriday

Top of the Week

Learn more

Sweet Mixtapes

10:00pmFriday

10:00pmFriday

Sweet Mixtapes

Learn more

Deep House

12:01amFriday

12:01amFriday

Blending the warmth of house music with the cold structural precision of house.

Learn more

ChillBeats

2:00amFriday

2:00amFriday

Good Morning Tirana

6:00amSaturday

6:00amSaturday

Top Hits

8:00amSaturday

8:00amSaturday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Wavy Hour

5:00pmSaturday

5:00pmSaturday

Wavy Hour - Hip Hop & RnB[...]

Learn more

New Entries

8:00pmSaturday

8:00pmSaturday

New Entries[...]

Learn more

PitCast

9:00pmSaturday

9:00pmSaturday

Pit Ahmeti invites every Saturday one DJ to perform for one hour on his PitCast show. Every Saturday one different name. Stay tuned!

Learn more

Deep House

10:00pmSaturday

10:00pmSaturday

Blending the warmth of house music with the cold structural precision of house.

Learn more

ChillBeats

2:00amSaturday

2:00amSaturday

Good Morning Tirana

6:00amSunday

6:00amSunday

Top Hits

8:00amSunday

8:00amSunday

The day at Divan Radio starts with "Top hits"

Learn more

Deep House

10:00pmSunday

10:00pmSunday

Blending the warmth of house music with the cold structural precision of house.

Learn more

ChillBeats

2:00amSunday

2:00amSundayDivan Radio

128 kbps

Current track
TITLE
ARTIST

Background