Divan Radio – Top Hits

Today Best Music

Current track
Title
Artist

Background

Author: Divan Radio

Në Instagram, plazhet më të vizituara dhe më të preferuara në botë kanë më mijëra hashtagë dhe etiketime. Atje ku të gjithë njerëzit ëndërrojnë të shkojnë dhe atje ku postohen më shumë foto e video nga pushimet, atje ku parajsa është shumë afër dhe ku qielli dhe deti janë një i vetëm – është një […]

Një ndër trendet që po shohim më së shumti këto ditë, në plazh, kafe, por edhe në feed-in e Instagramit tonë është kashta. Kashtë tek kapelet, tek çanta, por edhe tek sandalet. 1. Kapelet kashtë Kapelet kashtë janë ndër më të zakonshmet që mund të shohim gjatë verës dhe për arsyen se është verë dhe […]

E premtja që bie në datën 13 është e frikshme jo vetëm për ata që u besojnë besëtytnive, por edhe nga ana e fakteve historike. Historia është plot me tmerre që kanë ndodhur pikërisht në këtë datë, por po ju sjellim vetëm pesë prej tyre: 1. Kanibalizmi në Kili. Të Premten më datë 13 të […]

Këngët që ka realizuar në karrierën e tyre grupi Elita 5, mbeten të pavdekshme. Ata janë rikthyer me një projekt të ri, i cili tashmë është lançuar në YouTube dhe mban titullin “ Tornado ”.    Elita 5 sjell ritme të përziera të disa zhanreve muzikore përmes kësaj kënge.   Teksti i “Tornado” është shkruar nga […]

Këngëtarja shqiptare shkroi historinë duke u bërë pjesë e këngës zyrtare të kampionatit botëror të futbollit i cili po zhvillohet në Rusi. Të gjithë prisnin që Era të këndonte në ceremoninë hapëse, por në fakt këngëtarja shqiptare do të performojë në natën finale që do të mbahet me 15 korrik dhe në një intervistë të […]

Mund të jetë e papritur por ndoshta dhe e vërtetë. Dyshimet i ka ngritur një video të cilën këngëtarja e ka postuar në Instastory. Në këmishë nate dhe e shpenguar, Rita shfaqet  dukë kërcyer nën ritmet e albumit të ri të Drake “Scorpion”, por ajo që bie veçanërisht në sy është barku i rrumbullakosur. Fakti […]

Shqipëria do të jetë pjesë e filmit më të ri nga Hollywood mbi temën e Islamofobisë. Harmonia fetare historike në vendin tonë është parë si një aspekt frymëzues për t’i dhënë botës një model. Regjisori George Edde dhe producentët e filmit “Islamophobia” janë në Tiranë duke prezantuar projektin. Filmi ka sjellë në Shqipëri yjet e […]

Duket se Bebe Rexha nuk do të ndalet dhe ky do të jetë viti i saj për sukseset në tregun e muzikës. Pasi nxori në shitje albumin e parë në karrierën muzikore të quajtur “Expectations”. Ajo ka publikuar këngën “Sad (e mërzitur)”, e cila ka për tematikë ka mendimet e një njeriu gjersa është i […]

Si se paskemi kuptuar! Prej disa javësh është përfolur gjatë për një bashkëpunim të mundshëm mes tyre dhe më fund erdhi. Është publikuar kënga e re e Elvana Gjatës në bashkëpunim me Ledri Vulën, por surpriza ishte këngëtari i ri John Shahu i cili edicionin e fundit mori pjesë në “Kënga Magjike”. Kënga mban titullin “Mike” […]

Edhe një film do të mund ta shohim gjatë vitit të ardhshëm në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Kështu së paku ka bërë të ditur Fatmir Spahiu, i njohur më mirë si “Oki” i serialit “Kafeneja Jonë”. Ai përmes një mesazhi në llogarinë personale në Facebook ka treguar se produksioni “Buka” do të jetë pjesë e […]