Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
Title
Artist


Robert Trujillo dhe Lars Ulrich nga Metallica marrin çmimin Polar Music Award 2018 në Grand Hotel më 14 qershor 2018 në Stokholm, Suedi, Pas marrjes së çmimit Polar Music nga mbreti Carl XVI Gustaf i Suedisë, Metallica ka dhuruar çmimin e saj monetar prej një milion kronash suedeze (pak më shumë se 130,000 dollarë) në […]

Festivali i Europës Premier Destination Music Fetival – ULTRA Europe ka publikuar formacionin e fazës së parë të festivalit për të festuar edicionin e gjashtë të tij. Këtë vit ai do të zhvillohet në stadiumin Poljud në Split, Kroaci më 6-8 korrik. ULTRA Europe është një nga festivalet më të mëdha ndërkombëtare të 2018. Afrojack, […]

Demi Lovato ka publikuar një këngë të re dhe emocionale, në të cilën ajo thotë se nuk është më esëll pas gjashtë vjetësh. Lovato  e cila është vlerësuar vazhdimisht për faktin që u shpreh hapur në lidhje me varësinë e saj ndaj drogës dhe alkoolit dhe problemet me shëndetin mendor, publikoi “Sober” në 21 qershor. […]

Bebe Rexha publikoi një këngë të re të quajtur “I’m a Mess” në 15 qershor, pjesë e albumit të saj “Expectations”, dhe duket se ka frymëzim nga një këngë klasike të viteve ’90 të rrymës pop-rock. Tekstshkruesja Shelly Peiken, e cila bashkë-shkroi këngën “Bitch” me interpretuese Meredith Brooks, ka ndarë nëpërmjet Instagramit të premten, e […]

Pak pas bashkëpunimit të tyre “Bed”, Ariana Grande dhe Nicki Minaj, kanë bashkëpunuar sërish për projektin e ri. “The Light is Coming” është kënga e dytë e Ariana Grandes nga albumi “Sweetener”. Dritë po vjen që të rikthejë gjithë atë që errësira mori”, shkruan në një pjesë të tekstit të kënduar nga Ariana. Videoklipi nga […]

Vera është një periudhë e mrekullueshme për të relaksuar, çlodhur, për të shijuar rrezet e diellit, detin etj. Por edhe plazhin e ndajme me njerëz të tjerë, kështu që detyrimisht takojme e shohim njerëz të ndryshëm. Ja disa prej njerëzve që ne do të shohim në plazh.

 Noizy ka qenë shumë aktiv në javët e fundit duke publikuar disa projekte jashtëzakonisht të suksesshme. Para dy ditësh reperi nga Shqipëria solli këngën “Toto” në bashkëpunim me hip-hop artistin nga Austria, Raf Camora. Kënga u kompletua me videoklip që ka rezultuar shumë i suksesshëm. Tre ditë pas publikimit, videoja muzikore është shikuar mbi […]

Gruaja e princit Harry, Meghan Markle, vazhdon të jetë vazhdimisht temë e mediave për shkak të shkeljes së një sërë rregullash mbretërore. Ndërkaq, ajo është rikthyer sërish në faqet rozë përmes një videoje të dikurshme, kur aktorja kishte xhiruar një klip duke përgatitur hamburgerë. Para pesë vitesh, revista Men’s Health kishte realizuar një video me […]

Ne stadiumim Luzhinki te Moskes, teksa Rusia mundi Arabine Saudite me rezultatin 5 – 0, ajo qe terhoqi vertet vemendjen e mediave qene tifozet e dy boteve te ndryshme. Ne njerin krah qendronin grate Ruse te cilat i buzeqeshnin kamerave dhe ne anen tjeter, femrat Arabe te mbuluara dhe te rezervuara drejt kamerave te shumta. […]

Ju kemi thënë që Tirana do e djegi fare këtë vit. Së fundmi nëpërmjet ‘Instagram’-it të saj, Eleni Foureira ka surprizuar të gjithë fansat shqiptarë. Ajo ka publikuar një fotografi me datat e koncertetve të saj në Europë dhe mes tyre ishte dhe Tirana. Në datën 25 korrik, Eleni Foureira do të vijë në Tiranë […]