Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
Title
Artist


A e dini se…?

Festivali i Europës Premier Destination Music Fetival – ULTRA Europe ka publikuar formacionin e fazës së parë të festivalit për të festuar edicionin e gjashtë të tij. Këtë vit ai do të zhvillohet në stadiumin Poljud në Split, Kroaci më 6-8 korrik. ULTRA Europe është një nga festivalet më të mëdha ndërkombëtare të 2018. Afrojack, […]

Vera është një periudhë e mrekullueshme për të relaksuar, çlodhur, për të shijuar rrezet e diellit, detin etj. Por edhe plazhin e ndajme me njerëz të tjerë, kështu që detyrimisht takojme e shohim njerëz të ndryshëm. Ja disa prej njerëzve që ne do të shohim në plazh.

Njerezit e dashuruar sillen si te dehur Pas disa gotave verë komunikimi behet më i thjeshtė, akulli thyhet dhe bėhemi më shoqërueshem. Oxytocin- e njohur si hormoni i dashurisė ndikon në gjendjen tone emocionale njësoj alkooli. E keni venë dehurit i perqafojnë njerëzit qe rrotull? Oxyrocin- a ështe quajtur gjithashtu “hormoni i përqafimit” pasi na […]

Dasma e Meghan Markle dhe Princit Harry ishte padyshim një nga ngjarjet më të ndritshme të këtij viti. Njerëzit filluan të diskutojnë rreth çiftit shumë kohë para dasmës. Ishte folur edhe për marrëdhëniet e tyre para se të shpallnin angazhimin e tyre zyrtar. Megjithatë, nusja e Princit ka dalë të jetë rebele sepse nuk ka ndjekur […]

KALA është një event i nisur nga SnowBox, një agjensi angleze e specializuar për organizimin e festivaleve në të gjithë Europën. Klubi Discover Albania është bashkëpunëtori lokal i këtij eventi, përfaqësuesi për Shqipërinë dhe Kosovën. Këtë vit SnowBox kanë zgjedhur Rivierën Shqiptare për të organizuar festën e rradhes. Një event i cili do të shtrihet përgjatë […]

Fituesja e “The voice of Italia” këngëtarja shqiptare Elhaida Dani, i është përkushtuar karrieres së saj prej kohësh, si këngëtare e shfaqjeve musical. Momentalisht ajo është duke u angazhuar në musical-in “Katedralja e Parisit” ku ka rolin e Esmeraldës. Ajo ka performuar në Pallatin e Kremlinit në Moskë. Pas performancës asaj i është dhuruar një […]

Një nga figurat që do të zgjidhni në fotografi, do të zbulojë disa anë tuajat që ndoshta i dini por nuk guxoni t’i thoni me zë të lartë! Ne e provuam, është provuar dhe në Living, bëjeni edhe ju! Figura e 1 -rë / Marrëdhënie e distancuar I jepni përparësi marrëdhënieve fizike, nuk doni shumë […]

Ditën e Shën Valentinit u shfaq “Fifty Shades Freed”. Në këtë film morrën pjesë Rita Ora, e cila luan rolin e motrës së protagonistit kryesor, Christian Grey, Mias. Mirëpo, Jamie Dornan ka thënë se kjo është hera e fundit që interpreton personazhin Christian Grey. Aktori 35-vjeçar deklaroi se është “shumë i vjetër” për të qenë pjesë […]