Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
Title
Artist


Film

Shqipëria do të jetë pjesë e filmit më të ri nga Hollywood mbi temën e Islamofobisë. Harmonia fetare historike në vendin tonë është parë si një aspekt frymëzues për t’i dhënë botës një model. Regjisori George Edde dhe producentët e filmit “Islamophobia” janë në Tiranë duke prezantuar projektin. Filmi ka sjellë në Shqipëri yjet e […]

Edhe një film do të mund ta shohim gjatë vitit të ardhshëm në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Kështu së paku ka bërë të ditur Fatmir Spahiu, i njohur më mirë si “Oki” i serialit “Kafeneja Jonë”. Ai përmes një mesazhi në llogarinë personale në Facebook ka treguar se produksioni “Buka” do të jetë pjesë e […]

Lady Gaga dhe Bradley Cooper rrëmbejnë skenën në trailerin e parë zyrtar për filmin “A Star is Born”, të cilin e drejton Cooper. Traileri, i cili u publikua të mërkurën në 6 qershor, fillon me muzikantin Jackson Maine (Cooper) duke performuar në një koncert të hapur. “Baby it’s time to let the old ways die. […]

Vitet e fundit Bleona nuk po tenton të njihet ndërkombëtarisht vetëm në muzikë. Këngëtarja shqiptare po synon edhe Hollywood-in. Bleona Qerreti është bërë pjesë e filmit me titull ‘211’ k uajo aktron së bashku me aktorin e njohur nicolas Cage. Filmi është publikuar në të gjitha platformat. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bleona […]

Skandali i ngacmimeve seksuale me në qendër ish-regjisorin e “Hollywood”-it, Harvey Weinstein, së shpejti mund të vijë në ekranet e kinemave në formën e një filmi horror, pasqyruar ky nga një tjetër regjisor si Brian De Palma. De Palma, i cili njihet për filmin horror “Carrie” dhe atë kriminal “Scarface” mes viteve ’70-’80, është duke […]

Sukseset e saj njohin vetëm rritje. Këngë të kthyera në hite dhe koncerte në gjithë botën, skena të mbushura plot, famë, dashuri e dhuruar nga fansat: një jetë e mbushur plot me ngjyra për Dua Lipa-n. Së fundmi flitet se është favorite për të realizuar kolonën zanore të filmit të ri të James Bond. Sipas […]

Seria e mirënjohur e filmave aksion do të rikthejë në ekran aktorët Uill Smith dhe Martin Lorens, të cilët edhe njëherë do të bëhen bashkë për të hetuar çështjen e rradhës. Këtë herë në rolin antagonist do të jetë një shqiptar. ‘Bad Boys 3’ me një buxhet prej 100 milionë dollarësh parashikohet të jetë një […]

OSCAR 2018 ishte kryefjala e mediave dhe portaleve mbrëmjen e kaluar dhe orët e para të mëngjesit (me orën evropiane). Në këtë event të rëndësishëm u vlerësuan filmat më të mirë të 2017-ës:   Kjo është lista e plotë e çmimeve: Produksioni më i mirë “The Shape of Water,” Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, […]

Këtë vit, Netflix ka për qëllim që të ketë rreth 700 seriale dhe filma origjinalë në shërbimin e tij. Sipas “Variety”, për prodhimin e këtyre serialeve dhe filmave do të shpenzohen plot 8 miliardë dollarë. “Le të vazhdojmë të shtojmë përmbajtjen. Kjo gjë po funksionon, po sjell rritje”, tha David Wells. Muajin e kaluar, Netflix […]

“ Black Panther ” vazhdon që të mbajë vendin e parë në shitjen e biletave në kinema edhe pse është java dytë që është publikuar. Filmi ka tejkaluar shifrën prej 700 milionë dollarësh në nivel global në vetëm dy javë pas publikimit dhe kaloi 400 milionë dollarë brenda vendit të dielën . “Black Panther”, me […]