Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
TITLE
ARTIST


Film

Sukseset e saj njohin vetëm rritje. Këngë të kthyera në hite dhe koncerte në gjithë botën, skena të mbushura plot, famë, dashuri e dhuruar nga fansat: një jetë e mbushur plot me ngjyra për Dua Lipa-n. Së fundmi flitet se është favorite për të realizuar kolonën zanore të filmit të ri të James Bond. Sipas […]

Seria e mirënjohur e filmave aksion do të rikthejë në ekran aktorët Uill Smith dhe Martin Lorens, të cilët edhe njëherë do të bëhen bashkë për të hetuar çështjen e rradhës. Këtë herë në rolin antagonist do të jetë një shqiptar. ‘Bad Boys 3’ me një buxhet prej 100 milionë dollarësh parashikohet të jetë një […]

OSCAR 2018 ishte kryefjala e mediave dhe portaleve mbrëmjen e kaluar dhe orët e para të mëngjesit (me orën evropiane). Në këtë event të rëndësishëm u vlerësuan filmat më të mirë të 2017-ës:   Kjo është lista e plotë e çmimeve: Produksioni më i mirë “The Shape of Water,” Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, […]

Këtë vit, Netflix ka për qëllim që të ketë rreth 700 seriale dhe filma origjinalë në shërbimin e tij. Sipas “Variety”, për prodhimin e këtyre serialeve dhe filmave do të shpenzohen plot 8 miliardë dollarë. “Le të vazhdojmë të shtojmë përmbajtjen. Kjo gjë po funksionon, po sjell rritje”, tha David Wells. Muajin e kaluar, Netflix […]

“ Black Panther ” vazhdon që të mbajë vendin e parë në shitjen e biletave në kinema edhe pse është java dytë që është publikuar. Filmi ka tejkaluar shifrën prej 700 milionë dollarësh në nivel global në vetëm dy javë pas publikimit dhe kaloi 400 milionë dollarë brenda vendit të dielën . “Black Panther”, me […]