Divan Radio – Top Hits

Today Best Music

Current track
Title
Artist

Background

Mos Humbisni

Në Instagram, plazhet më të vizituara dhe më të preferuara në botë kanë më mijëra hashtagë dhe etiketime. Atje ku të gjithë njerëzit ëndërrojnë të shkojnë dhe atje ku postohen më shumë foto e video nga pushimet, atje ku parajsa është shumë afër dhe ku qielli dhe deti janë një i vetëm – është një […]

E premtja që bie në datën 13 është e frikshme jo vetëm për ata që u besojnë besëtytnive, por edhe nga ana e fakteve historike. Historia është plot me tmerre që kanë ndodhur pikërisht në këtë datë, por po ju sjellim vetëm pesë prej tyre: 1. Kanibalizmi në Kili. Të Premten më datë 13 të […]

Këngëtarja shqiptare shkroi historinë duke u bërë pjesë e këngës zyrtare të kampionatit botëror të futbollit i cili po zhvillohet në Rusi. Të gjithë prisnin që Era të këndonte në ceremoninë hapëse, por në fakt këngëtarja shqiptare do të performojë në natën finale që do të mbahet me 15 korrik dhe në një intervistë të […]

Mund të jetë e papritur por ndoshta dhe e vërtetë. Dyshimet i ka ngritur një video të cilën këngëtarja e ka postuar në Instastory. Në këmishë nate dhe e shpenguar, Rita shfaqet  dukë kërcyer nën ritmet e albumit të ri të Drake “Scorpion”, por ajo që bie veçanërisht në sy është barku i rrumbullakosur. Fakti […]

Rreth 70 % e planetit tonë është e mbuluar me ujë. Oqeanet, detet, liqenet dhe lagunat tërheqin mijëra turistë për shkak të aktivitetit të tyre të bollshëm detar dhe ngjyrave mahnitëse blu. Nuk është diçka joshëse për të parë një trup të madh me ujë të pastër, me bruz. Mundësitë aventureske që ato ofrojnë – […]

Zvicra ka arritur të shënojë ditën e djeshme ndaj Serbisë në rezultat 2-1, me dy super golat e shënuar nga Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Kjo ka mjaftuar që rrjetet sociale gjithandej të shpërthejnë me statuse krenarie të shqiptarëve, të cilët kanë qenë më të entuziazmuar se asnjëherë tjetër mbrëmë. Një rast i tillë është […]

Ne stadiumim Luzhinki te Moskes, teksa Rusia mundi Arabine Saudite me rezultatin 5 – 0, ajo qe terhoqi vertet vemendjen e mediave qene tifozet e dy boteve te ndryshme. Ne njerin krah qendronin grate Ruse te cilat i buzeqeshnin kamerave dhe ne anen tjeter, femrat Arabe te mbuluara dhe te rezervuara drejt kamerave te shumta. […]

Superylli britanik, Robbie Williams, ka shkaktuar skandalin e parë qysh në ceremoninë hapëse. Pasi mahniti të gjithë me performancën e tij, Robbie u sigurua të tërheqë vëmendjen. Ai kamerës në një moment ja drejtoi gishtin e mesëm. Nuk dihet arsyeja pse e ka bërë ai këtë.

Eleni Foureira është këngëtarja me origjinë shqiptare e cila përfaqësoi Qipron në festivalin Europian të këngës. Ajo është e famshme por suksesin e morri në Eurovizion ku arriti të dilte në vëndin e dytë. Së fundmi, këngëtarja e hitit “Fuego” ka vendosur të bëjë disa pushime, e cila ka postuar dhe disa foto në profilin […]

Beatrix mbrëmjen e kaluar kishte ditëlindjen. Në këtë 24 vjetor, këngëtarja kishte mbledhur familjen dhe miqtë e ngushtë në një festë. Por edhe pse Beatrix duhet të ishte vëmendja kryesore e mbrëmjes, Oriola ishtë ajo që fokusohej më shumë. Modelja u filmua nga mikesha e saj me veshje dhe lëvizje mjaft provokuese në ambientet e […]