Divan Radio – Top Hits

Today Best Music

Current track
Title
Artist

Background

Muzikë

Këngët që ka realizuar në karrierën e tyre grupi Elita 5, mbeten të pavdekshme. Ata janë rikthyer me një projekt të ri, i cili tashmë është lançuar në YouTube dhe mban titullin “ Tornado ”.    Elita 5 sjell ritme të përziera të disa zhanreve muzikore përmes kësaj kënge.   Teksti i “Tornado” është shkruar nga […]

Duket se Bebe Rexha nuk do të ndalet dhe ky do të jetë viti i saj për sukseset në tregun e muzikës. Pasi nxori në shitje albumin e parë në karrierën muzikore të quajtur “Expectations”. Ajo ka publikuar këngën “Sad (e mërzitur)”, e cila ka për tematikë ka mendimet e një njeriu gjersa është i […]

Si se paskemi kuptuar! Prej disa javësh është përfolur gjatë për një bashkëpunim të mundshëm mes tyre dhe më fund erdhi. Është publikuar kënga e re e Elvana Gjatës në bashkëpunim me Ledri Vulën, por surpriza ishte këngëtari i ri John Shahu i cili edicionin e fundit mori pjesë në “Kënga Magjike”. Kënga mban titullin “Mike” […]

Klaudio Zoto është zgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision Young Musicians 201, këtë gusht në Edinburg. Në finalen e drejtpërdrejtë që u zhvillua në një sallë të hapur, violinisti i ri 15 vjeçar, u zgjodh nga gjyqtarët për të na përfaqësuar në këtë kompeticion muzikor. 41 muzikantë të rinj nga e gjithë Shqipëria kishin […]

Që kur Jessie J shpërtheu në tregun e muzikës me Price Tag në vitin 2011, ajo ka qenë vazhdimisht duke sjellë hitet energjike dhetë kërcyeshme si Domino, Bang Bang dhe Masterpiece. Publikimi i katërt i këngëtares britanike, R.O.S.E., e tregon atë duke shkuar në një drejtim krejt tjetër. Albumi me 16 këngë, i cili u […]

Carters gjithashtu sollën këngën bonus “SALUD!” dhe një video për “APESHIT”. Së fundmi JAY-Z dhe Beyoncé kanë lançuar albumin e tyre të përbashkët, Everything Is Love. Këtë herë ata janë prezantuar me mbiemrin e tyre “The Carters”. Në 16 qershor publikuan një video të re muzikore për këngën e tyre “APESHIT” dhe një për “SALUD!” […]

Demi Lovato ka publikuar një këngë të re dhe emocionale, në të cilën ajo thotë se nuk është më esëll pas gjashtë vjetësh. Lovato  e cila është vlerësuar vazhdimisht për faktin që u shpreh hapur në lidhje me varësinë e saj ndaj drogës dhe alkoolit dhe problemet me shëndetin mendor, publikoi “Sober” në 21 qershor. […]

Bebe Rexha publikoi një këngë të re të quajtur “I’m a Mess” në 15 qershor, pjesë e albumit të saj “Expectations”, dhe duket se ka frymëzim nga një këngë klasike të viteve ’90 të rrymës pop-rock. Tekstshkruesja Shelly Peiken, e cila bashkë-shkroi këngën “Bitch” me interpretuese Meredith Brooks, ka ndarë nëpërmjet Instagramit të premten, e […]

Pak pas bashkëpunimit të tyre “Bed”, Ariana Grande dhe Nicki Minaj, kanë bashkëpunuar sërish për projektin e ri. “The Light is Coming” është kënga e dytë e Ariana Grandes nga albumi “Sweetener”. Dritë po vjen që të rikthejë gjithë atë që errësira mori”, shkruan në një pjesë të tekstit të kënduar nga Ariana. Videoklipi nga […]

 Noizy ka qenë shumë aktiv në javët e fundit duke publikuar disa projekte jashtëzakonisht të suksesshme. Para dy ditësh reperi nga Shqipëria solli këngën “Toto” në bashkëpunim me hip-hop artistin nga Austria, Raf Camora. Kënga u kompletua me videoklip që ka rezultuar shumë i suksesshëm. Tre ditë pas publikimit, videoja muzikore është shikuar mbi […]