Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
Title
Artist


Muzikë

Demi Lovato ka publikuar një këngë të re dhe emocionale, në të cilën ajo thotë se nuk është më esëll pas gjashtë vjetësh. Lovato  e cila është vlerësuar vazhdimisht për faktin që u shpreh hapur në lidhje me varësinë e saj ndaj drogës dhe alkoolit dhe problemet me shëndetin mendor, publikoi “Sober” në 21 qershor. […]

Bebe Rexha publikoi një këngë të re të quajtur “I’m a Mess” në 15 qershor, pjesë e albumit të saj “Expectations”, dhe duket se ka frymëzim nga një këngë klasike të viteve ’90 të rrymës pop-rock. Tekstshkruesja Shelly Peiken, e cila bashkë-shkroi këngën “Bitch” me interpretuese Meredith Brooks, ka ndarë nëpërmjet Instagramit të premten, e […]

Pak pas bashkëpunimit të tyre “Bed”, Ariana Grande dhe Nicki Minaj, kanë bashkëpunuar sërish për projektin e ri. “The Light is Coming” është kënga e dytë e Ariana Grandes nga albumi “Sweetener”. Dritë po vjen që të rikthejë gjithë atë që errësira mori”, shkruan në një pjesë të tekstit të kënduar nga Ariana. Videoklipi nga […]

 Noizy ka qenë shumë aktiv në javët e fundit duke publikuar disa projekte jashtëzakonisht të suksesshme. Para dy ditësh reperi nga Shqipëria solli këngën “Toto” në bashkëpunim me hip-hop artistin nga Austria, Raf Camora. Kënga u kompletua me videoklip që ka rezultuar shumë i suksesshëm. Tre ditë pas publikimit, videoja muzikore është shikuar mbi […]

Ju kemi thënë që Tirana do e djegi fare këtë vit. Së fundmi nëpërmjet ‘Instagram’-it të saj, Eleni Foureira ka surprizuar të gjithë fansat shqiptarë. Ajo ka publikuar një fotografi me datat e koncertetve të saj në Europë dhe mes tyre ishte dhe Tirana. Në datën 25 korrik, Eleni Foureira do të vijë në Tiranë […]

Këtë verë Tirana po e djeg fare. Pas koncerteve me emra të njohur si Rira Ora, Ermal Meta e të tjerë, më 28 qershor atyre u bashkangjitet një tjetër emër i njohur i muzikës, Ayo. Këngëtarja pritet të performojë në Amfiteatrin pranë Liqenit Artificial me hitet e saj ndër vite. Ndër këngët e saj më […]

Bleona Qereti ka arritur edhe një sukses në rrafshin e karrierës muzikore ndërkombëtare. Ajo zbuloi një arritje të re, duke treguar se gjendet në pozitën e 12 në listën e këngëve më të dëgjuara sipas revistës Billboards. “Wicked Love”, titullohet e kënga e re këngëtares që u fut në renditjen listën e këngëve: “Dance Club […]

Madonna – Like a Virgin. Për Madonnën, të paturit hite të llojeve të ndryshme është më shumë si një tregues i rritjes si person dhe artist. Ajo nuk i këndon më hitet e saj të vjetra. Në vitin 2008 ajo tha në një intervistë pë radion Z100 FM të Nju Jorkut: “Nuk jam i sigurt […]

Christina Aguilera vazhdon me stilin e saj të ri ne 7 qershor duke publikuar një tjetër këngë të re nga albumi i saj i shumëpritur “Liberation”. “Like I Do” në bashpunim me Goldlink është më ndryshe se këngët e saj të mëparshme, me Christina që këndon e shoqeruar nga tinguj te lartë flautash dhe tinguj […]

Sa i përket yjeve të pop-it, Lady Gaga nuk ka qenë kurrë një njeri i trembur nga vëmendja. Por interpretuesja e klasit të parë është gjithashtu një kompozitore me nivel të lartë dhe me një listë të krediteve për emrin e saj që ajo fitoi herët në karrierë, duke filluar nga Britney Spears tek Michael […]