Featured

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Besa Kokëdhima, ka treguar shumë herë se ajo është një prej emrave me potencë të respektuar vokale. Ajo njihet për teknikën të veçantë të këndimit, dhe këtë e tregon gjithnjë në këngët e saj. Besa ka realizuar setin e ri të performancave ‘live’ gjatë qëndrimit në Francë.

Ashtu siç edhe ishte parashikuar, kënga e re e Drake “God’s Plan” arriti që të shitet shumë që në ditët e para. 127 mijë shkarkime të projektit të ri të Drake me 82.4 milionë dëgjime tjera në SHBA e përfunduan javën hapëse të lançimit të këngës së re. Para se të arrinte në maje, “God’s […]

Provoni flokët lejla e errët, nëse doni të ndryshoni pamje. Kjo ngjyrë është një nga tendencat për vitin 2018.  Mund të shkojnë mjaft dhe me prerjet e shkurtra të flokëve, por edhe ato mesatare e të gjatë. Lejlaja është një nuancë e thellë dhe transformuese me efekt të madh. Nuancat e lejlasë janë më të […]

Mbrëmjen e së dielës janë ndarë çmimet për edicionin e 24-ërt të Screen Actors Guild Aëards (SAG). Filmi “Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri” ka marrë tre çmime të rëndësishme për aktorët, si dhe është vlerësuar për performancën më të mirë në një film teatral. Gary Oldman ka vazhduar me triumfe duke u shpallur aktori […]

Duke se çdo gjë është gati dhe pritet që në mbrëmjet e 2 dhe 3 shkurtit, rreth orës 20.30 të mbrëmjes, për publikun të luajë “OCEANA”, këngëtarja gjermane e rrymave soul, pop, R&B, reggae e dance pop, me një karrierë që nisi që në adoleshencën e saj në vitin 1997. Pas performancës në rolin e […]

Banakieri 31 vjecar, Jack Brooksbank, lidhet në fejesë, pas një marredhënieje të gjatë, me Princeshën Eugenian. Elisabetën me sa duket nuk po e pyesin më 😉


Divan Radio

128 kbps

Current track
TITLE
ARTIST

Background