Divan Radio

Divan Your Mind

Current track
Title
Artist


Featured

Dasma e Meghan Markle dhe Princit Harry ishte padyshim një nga ngjarjet më të ndritshme të këtij viti. Njerëzit filluan të diskutojnë rreth çiftit shumë kohë para dasmës. Ishte folur edhe për marrëdhëniet e tyre para se të shpallnin angazhimin e tyre zyrtar. Megjithatë, nusja e Princit ka dalë të jetë rebele sepse nuk ka ndjekur […]

Vitet e fundit Bleona nuk po tenton të njihet ndërkombëtarisht vetëm në muzikë. Këngëtarja shqiptare po synon edhe Hollywood-in. Bleona Qerreti është bërë pjesë e filmit me titull ‘211’ k uajo aktron së bashku me aktorin e njohur nicolas Cage. Filmi është publikuar në të gjitha platformat. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bleona […]

Një profil Instagrami ka grumbulluar foto të atyre që i konsideron kriminelet më të bukura në qarkullim. Shumica e vajzave që do të shikoni në fotot e mëposhtme janë arrestuar për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe vjedhje, por ka edhe nga ato që janë arrestuar për krime të rënda. Edhe pse përballë policisë, […]

Pasi konfirmoi lajmin mbi martesë, moderatorja simpatike Jona Spahiu publikoi edhe ftesat e dasmës. Ajo do të kurorëzojë sot dashurinë me biznesmenin Frenkli Ymeri. Flitet se dasma do të ketë një frymë tradicionale.

Duket se supermodelja australiane Miranda Kerr e ka gjetur sekretin e  një lëkure të freskët dhe pa asnjë shenjë rrudhe në të. Duket se bukuroshja 33 vjeçare e ka ngrirë me kohën, pasi në fytyrën e saj nuk mund të gjesh qoftë edhe një shenjë të vetme. Të gjithë e admirojmë lëkurën e saj si […]

Këngëtarja e njohur Era Istrefi është shndërruar në një prej personazheve më të përfolur në media. Kënga “Live it up”, të cilën ajo e solli në bashkëpunim me Will Smith dhe Nicky Jam është kënga  e Kampionatit Botëror. Përveç kësaj kënge, Era paralajmëroi edhe një ‘single’ tjetër. Bëhet fjalë për një këngë të re ritmike, e […]

Nëse ishit ende duke shpresuar për të blerë disa bileta për Tomorrowland 2018, do t’ju duhet të blini nga dikush që e ka blerë por nuk mund të jetë më atje, sepse biletat për të dyja fundjavat e festivalit janë shitur që në orën e parë të daljes online. U desh një orë e plotë për […]

Lollapalooza është një festival vjetor i muzikës që paraqet rrymat rock alternativ, heavy-metal, punk rock, hip hop, dhe grupe elektronike muzikore dhe artistë te muzikes elektronike, performanca kercimi, shfaqje komedi, dhe kabina artizanale. Ai gjithashtu ka ofruar një platformë për grupet jofitimprurëse dhe artistë vizualë të ndryshëm. Në mars të 2018 faqja zyrtare e festivalit […]

Emërtimi i një grupi është një punë e vështirë. Shumë grupe janë inspiruar nga jeta e tyre e përditshme, emisione televizive, makina e lajme për të gjetur një emër. Disa përfundojnë me zgjedhje çuditërisht të zakonshme, duke I emëruar grupet e tyre sipas sendeve të përditshme. Por të tjerë kanë emra shumë të vecante, te […]

Era Istrefi ka kohë që nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, pritjes së gjatë po i vjen fundi, pasi këngëtarja shqiptare  së shpejti do të sjell këngën e saj më të re. Istrefi madje ka zbuluar edhe titullin e këngës së re, që do të jetë “Origami”. Who’s ready for new single […]