“God’s Plan” nga Drake kap vendin e parë në Billboard

Written by on 31/01/2018

Ashtu siç edhe ishte parashikuar, kënga e re e Drake “God’s Plan” arriti që të shitet shumë që në ditët e para.

127 mijë shkarkime të projektit të ri të Drake me 82.4 milionë dëgjime tjera në SHBA e përfunduan javën hapëse të lançimit të këngës së re.

Para se të arrinte në maje, “God’s Plan” tashmë ka thyer rekorde tjera.

I prodhuar nga Noah Shebib, Cardo dhe Boi-1da, kënga tronditi Spotifyn në ditën e parë me mbi katër milionë dëgjime.

Por, rekordet nuk u ndalën këtu. Apple Music më vonë gjatë asaj dite, shtoi edhe vlerësime tjera, pasi u raportua se kënga “God’s Plan” u dëgjua 14 milionë herë në platformë.

Tagged as

Divan Radio

128 kbps

Current track
TITLE
ARTIST

Background