Blog

Era Istrefi ka kohë që nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, pritjes së gjatë po i vjen fundi, pasi këngëtarja shqiptare  së shpejti do të sjell këngën e saj më të re. Istrefi madje ka zbuluar edhe titullin e këngës së re, që do të jetë “Origami”. Who’s ready for new single […]

Një lajm i trishtë ka shkuar ditën e sotme për të gjithë “Harmonizers” pasi vajzat e grupit lajmëruan se nuk do të ketë më “Fifth Harmony”. Kanë kaluar 6 vite që nga pjesëmarrja e tyre në “X Factor” dhe tashmë Dinah, Lauren, Normani dhe Ally ndiejnë nevojën që të plotësojnë karrierën e tyre atistike solo. […]

Reperi i njohur Vig Poppa dhe këngëtarja Argjentina Ramosaj kanë publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri. “Bad boy” titullohet kënga e tyre më e re, e cila është punuar nga Cekic Beatz dhe ESBeats.

Lind Islami dhe Venera Lumani kanë publikuar këngën e re me titull “Betohem”, të cilën e kanë shoqëruar me videoklip. Muzikën e kësaj kënge e kanë bërë vet dy këngëtarët, derisa tekstin e ka shkruar Yll Limani.

“Balkan Trafik” është festivali i hip-hopit i cili organizohet prej 12 vjetësh. 12 edicionet në Bruksel, ndërsa edicioni i parë u realizua në Paris, e ndërsa edhe këtë vit do të organizohet në Bruksel. Qëllimi i festivalit unik është të hapë mendjen ndaj multikulturalitetit të Brukselit (Brukseli si qyteti kryesor multikulturor në të gjithë Evropën) […]

Noizy tashmë e ka gati këngën e tij të re, të quajtur ‘Mbretëresha’ e cila është dedikim për nënën e tij. Këtë këngë, ai do ta lasnojë me datën 8 mars, pikërisht në Ditën e Gruas. Noizy kohë më parë pati publikuar pjesë të këngës por të plotë do ta dëgjojmë ditën e nesërme.

OSCAR 2018 ishte kryefjala e mediave dhe portaleve mbrëmjen e kaluar dhe orët e para të mëngjesit (me orën evropiane). Në këtë event të rëndësishëm u vlerësuan filmat më të mirë të 2017-ës:   Kjo është lista e plotë e çmimeve: Produksioni më i mirë “The Shape of Water,” Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, […]

“A JE PER TRIP” Podcast i ri, mundësuar nga Eugen Herri të cilin mund ta dëgjoni çdo të Hëne, ora 21:00 në Divan Radio A je për Trip, Podcast ku ekspolorohen zhanër të ndryshëm muzike. Fokusohet në promovimin e vlerave të bandave/producentëve lokal por gjithashtu dhe atyre ndërkombtarë duke e ndërthurur atë me info mbi trake të […]

Këtë vit, Netflix ka për qëllim që të ketë rreth 700 seriale dhe filma origjinalë në shërbimin e tij. Sipas “Variety”, për prodhimin e këtyre serialeve dhe filmave do të shpenzohen plot 8 miliardë dollarë. “Le të vazhdojmë të shtojmë përmbajtjen. Kjo gjë po funksionon, po sjell rritje”, tha David Wells. Muajin e kaluar, Netflix […]

Një nga figurat që do të zgjidhni në fotografi, do të zbulojë disa anë tuajat që ndoshta i dini por nuk guxoni t’i thoni me zë të lartë! Ne e provuam, është provuar dhe në Living, bëjeni edhe ju! Figura e 1 -rë / Marrëdhënie e distancuar I jepni përparësi marrëdhënieve fizike, nuk doni shumë […]


Divan Radio

128 kbps

Current track
TITLE
ARTIST

Background