Postuar më

Instagram: Postoni foto si t’ju dojë zemra

Instagram, më në fund, vendosi t’i lejojë përdoruesit të postojnë foto në albume në formate të tjera përveç atij katror. Kur opsioni i albumit u prezantua në shkurt, mund të postoje deri në dhjetë foto, vetëm në formatin 1:1. Shumë demode. Tani, mund të postojmë protrete ose peisazhe, pa u dashur të presim foto.
E vetmja e metë është se duhet të zgjedhësh një format dhe t’i qëndrosh. Për shembull, nëse ke dhjetë foto, duhet të jenë të dhjeta portret, ose të dhjeta peisazh ose të dhjeta katrore. /Anabel/

Postuar më

Lamar rrëmbeu gjashtë çmime, Ed Sheeran u shpall artisti i vitit

Kantautori britanik, Ed Sheeran dhe reperi amerikan, Kendrick Lamar, ishin emrat kryesore në ceremoninë e sivjetme të MTV Video Music Awards.

 Nga tetë nominimet e tij, Lamar i fitoi gjashtë sosh. Për hitin “Humble” mori çmimin për videon e vitit dhe për performancën më të mirë hip-hop.

Vazhdoni leximin e Lamar rrëmbeu gjashtë çmime, Ed Sheeran u shpall artisti i vitit